СВЯТО МИРУ, НАЦІЇ, НАДІЇ

/Files/images/DSCF3015.jpgМета. Виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, формувати глибоку повагу до пісні, мови, минулого та сьогодення рідної України.

Обладнання. Національна атрибутика, вислови про Батьківщину, карта України, композиція з пшениці і калини, квітка-семилистка.

Звучить пісня Ірини Федишин «Україна»

1. Ми – є діти українські,

Український славний рід.

Дбаймо, друзі, щоб про нас

Добра слава йшла у світ,

Все, що рідне, хай нам буде

Найдорожче і святе – рідна віра, рідна мова,

Рідний край нам над усе.

2. Дітвора ми українська,

Хлопці і дівчата,

Хоч слабкі у нас ще руки,

Та душа завзята.

Бо козацького ми роду,

Славних предків діти

І у школі ми вчимося

Рідний край любити.

3. І для краю працювати,

І для краю жити,

І за рідний край в потребі

Все віддати.

Ми малі і всі ми друзі,

Ми – одна родина,

І найкраща наша мати –

Рідна Україна!

Пісня «Про Україну»

Ведучий 1. Рідний край, рідна земля, Батьківщина, Україна…Які це прості й разом із тим прекрасні і святі для нас слова. Велика і священна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях її кращих синів та дочок. Важкий і тернистий шлях прийшла Україна. Гірка доля впала на плечі українського народу.

Ведучий 2. Протягом багатьох століть нашу землю терзали татари і монголи, шведи і німці, австро-угорські та польські війська, червона російська чума. Кожна діляночка землі окроплена кров’ю мільйонів наших предків. І тому українська земля свята. За неї віддали життя найславніші лицарі нашого народу. Але народ наш знаходив у собі сили і знову вставав з колін все робив для того, щоб звучала солов’їна українська мова, задушевна пісня, була воля і незалежність.

Ведучий 3. В 30-х роках наші земляки змушені були покидати край і податись на заробітки за океан в пошуках куска хліба. Туга, ностальгія за Україною, за своїм краєм, домівкою, рідними і по сьогоднішній день бринить сумною струною в серцях української діаспори, яка знаходиться далеко за межами рідної неньки України.

/Files/images/SAM_2544.JPGВедучий 1. Цей рік найтяжчий для України за роки незалежності. У боротьбі за краще європейське майбутнє наш народ зустрівся з агресією Росії. Вона анексувала Крим, а зараз веде неоголошену війну на сході нашої Батьківщини. Українські військові, і в тому числі наші односельчани: Володимир Чудак, Олександр Троцюк, Владислав

Слободянюк, Роман Шевчук, Володимир Хрущ - захищають єдину, неподільну, соборну Україну.

Ведучий 2. В зоні АТО постійно працюють волонтерські загони, які передають нашим героям продукти, одяг, медикаменти та інші речі, які там необхідні. Моральний обов’язок кожного громадянина надати посильну допомогу нашим хлопцям. Діти всієї України пишуть листи українським воїнам і разом із своїми малюнками відправляють на Схід. Серед солдатів існує прикмета: якщо покласти у військову каску дитячий малюнок чи лист, то він обов’язково захистить від кулі ворога.

Ведучий 3. Із Небесної Сотні почалися вбивства Українського населення у так званий «Мирний час». Кожного дня під час АТО гине чийсь син, батько, брат, товариш…На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя, схилимо голови і пом’янімо їх хвилиною мовчання.

ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

1. Що таке Батьківщина?

Під віконцем калина.

Тиха казка бабусі,

Ніжна пісня матусі.

2. Дужі руки у тата,

Під тополями хата.

Під вербою криниця

В чистім полі пшениця

3. Серед лугу лелека

І діброва далека

І веселка над лісом

І стрімкий обеліск

4. Україно, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти навік у нас одна.

Ти, як мати, найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Ти і взимку найтепліша - Наша отча сторона.

Ведучий 4. Батьківщина - це наш рідний край, це наша дорога і мила Вітчизна, це земля, де ми народились, вперше побачили і пізнали світ, де почули колискову пісню, рідну мову, де відчули турботу, і ласку. Це наше найдорожче у світі - Україна. Кожна людина любить свою Батьківщину, робить усе для процвітання рідної держави, для її слави, свободи, незалежності. Від нас усіх залежить краще майбутнє.

Ведучий 5. На карті Європи, у самому центрі є наша рідна Україна, наша Батьківщина, яка має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції та неповторні державні символи.

Ведучий 6. Давним-давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були відати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди і прославити свою матір.

Ведучий 4. Першим пішов старший син. Мати, щоб він про неї пам’ятав, подарувала йому корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала дорогу до кращого життя, дали першому сину ім`я - Тризуб.

Ведучий 5. Середньому сину мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали йому ім’я - Прапор.

Ведучий 6. А там, де був молодший син, звучала дзвінкоголоса пісня, тому що мати подарувала молодшому сину голос солов`я. І дали йому ім`я - Гімн. З того часу йдуть завжди разом - Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір. А матір ця - це Україна.

Ведучий 4. Золотий тризуб – символ влади, він зустрічався на монетах київського князя Володимира Великого. В ньому відображена триєдність життя : батько, мати, дитина, які символізують силу, мудрість і любов.

Ведучий 5. Жовто-блакитний прапор: жовтий колір – колір хліба, життя і сонця; блакитний – колір неба, води і миру.

Ведучий 6. Національний гімн – святкова пісня «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського, музику Михайла Вербицького.

Виходять учні і в кожного в руках пелюстка квітки

  1. Україна – це найбільша за територією європейська країна – 603,7 тис. кв.км.
  2. Загальна протяжність державного кордону – 7698 км.
  3. Протяжність морської ділянки державного кордону – 1758 км.
  4. Гірські області - Карпати з найвищою вершиною України Говерлою та Кримські гори - займають приблизно 5% території країни.
  5. Серед найбільших річок країни: Дніпро(981км), Південний Буг, Дністер, Сіверський Донець, Горинь, Десна.
  6. Кількість населення України становить трохи більше ніж 46 млн.осіб. Для порівняння Іспанія – 40 млн., Франція – 56 млн., Німеччина – 78 млн.
  7. Протягом століть через територію сучасної України проходили найважливіші транспортні шляхи всього Євроазіатського континенту. Ще за часів Київської Русі з півночі на південь пролягав шлях «Із варяг у греки». Нашою землею проходив і «Великий шовковий шлях».

Ведучий 1. Нині просторами України лунають рідна мова, вільні пісні, але лунають і постріли на Сході. Важкою дорогою йде наша країна, дорогою ціною виборює право називатися незалежною, вільною, великою Українською державою.

1. Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

2. Любіть Україну вві сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

/Files/images/SAM_2537.JPG3. Любіть у труді, у коханні, в бою

Як пісню, що лине зорею,

Всі серцем любіть Україну свою,

І вічні ми будемо з нею.

4. Юначе, хай буде для неї твій сміх,

І сльози, і все – до загину.

Не можна любити народів других,

Якщо ти не любиш Вкраїну.

Кiлькiсть переглядiв: 554

Коментарi