Музика - це література серця,

вона починається там, де закінчується мова.

З дитинства маленькій особистості треба прищеплювати любов до музики... А особливо — любов до народної пісні...

І цю любов до пісні в наших школярів почали прищеплювати разом із відкриттям навчального закладу в с. Биківці.

З історії організації та становлення шкільного хору...

/Files/images/vikladach/Ребрина В.Т.jpgРебрина В. Т./Files/images/vikladach/DSCF5151.jpgКоцюба А.І./Files/images/vikladach/DSCF5157.jpgБерезька Т.Т.Хаврук Павло служив дяком у церкві. В 1939 р. він пішов працювати до Биковецької школи і був одним із перших її вчителів. Зразу ж організував дитячий хор і одночасно вчив школярів танцювати...

А далі війна...

/Files/images/vikladach/Ребрина В.Т..jpgАнсамбль юних музикантів. Керівник Ребрина В.Т.Знаємо, що до 60-х років керував хором Ребрина Василь Трифонович. Він, крім того, згуртував навколо себе хлопчаків із 7-8 класів, навчив грати їх на домбрах, балалайках і створив ансамбль юних музикантів. До нього входили - Слободенюк Григорій, Кондратюк Степан, Ільчук Володимир, Безух Петро, Богомол Павло, Кондратюк Ярослав...

Пізніше Ребрина В.Т. перейшов працювали вчителем музики та співів у Великодедеркальську середню школу. Учнівський хор, який він і там організував, був відомим не лише в межах району (тоді ще Дедеркальського, пізніше - Шумського), але й в Тернопільській області.

До 1965 р. керівництво хору взяла на себе вчитель початкових класів та співів Коцюба Антоніна Іванівна.

/Files/images/vikladach/Ольга Пархомівна.jpgХом'як О.П./Files/images/uchn/сільський хор.jpgЖіночий ансамбль. Музичний керівник Хом'як О.П. 1969В 1965-1969 рр. хором керувала вчитель Березька Тамара Тимофіївна.

В цей час, 1965-1969 рр., старшою піонервожатою у школі працює дівчина, яка має чудовий голос. Шевчук Леонід Андрійович, директор школи, запропонував їй поступити в культосвітнє училище. Послухавшись поради досвідченого педагога, ця дівчина в 1969 р. успішно закінчує училище і 1 вересня 1969 р. починає вести уроки музики та співів у Биковецькій восьмирічній школі.

Працюючи одночасно завідуючою клубом в с. Биківці, вона організувала в школі ще й два хори школярів з 1-4 кл. та 5-8 кл., ансамбль дівчат та хор хлопчиків. В цьому хорі співали тодішні соловейки - Володимир Антонюк, Віктор Шаповал, Юрій Тичинський... Зведений учнівський хор нараховував вже тоді до 50 учасників.

Цією людиною, організатором дитячих співочих голосів в нашій стала Хом’як Ольга Пархомівна. В Биковецькому клубі вона теж керувала хором та вокальним ансамблем. В цих колективах співали Мельничук Марія Юхимівна (завідувач сільської бібліотеки), Сокосюк Надія Павлівна (вчителька Биковецької восьмирічної школи) та сільські дівчата, які мали чудові голоси.

/Files/images/uchn/IMG_1997.JPGАнсамбль вчителів школи/Files/images/vikladach/svitlana_iv..jpgБондарчук С.І./Files/images/uchn/IMG_9041.jpgАнсамбль "Калина" (2009р.). Медвідь В., Слюсарчук Л., Доптун Ю., Бондарчук В., Кондратюк Л., Кондратюк І./Files/images/uchn/IMG_1995.JPGБондарчук Віталія та Дацюк Іринка/Files/images/uchn/Настуня 19.11.10 022.jpgАнсамбль "Калина" (2011 р.). Медвідь В., Доптун Ю., Соловей О., Рижук О./Files/images/uchn/4.10.2014 226.jpgХом'як Анастасія та Ковальчук Іванна/Files/images/uchn/IMG_2575.jpgАнсамбль "Калина" (2012 р.) Домінська І.,Яцюк В., Шупінська І., Ільчук Ю., Гнилицька А., Ткачук Н., Горголь В./Files/images/uchn/IMG_1390.jpgБондарчук С.І. та Доптун Юлія/Files/images/uchn/IMG_5644.jpgАнсамбль "Калина" (2013 р.). Кушнірук М., Андрощук В., Дацюк І., Плетюк С., Савчук Р., Нетребчук І./Files/images/uchn/IMG_5521.jpgБондарчук Ілона, Рижук Аліна, Сафанюк Діана/Files/images/uchn/IMG_5359.jpgАнсамбль "Калина" (2014 р.). Кушнірук П., Хом'як А., Ковальчук І., Кушнірук М., Дацюк П., Сафанюк Д., Дацюк І., Савчук Р., Нетребчук І./Files/images/uchn/IMG_4051.jpgДацюк Ірина та Нетребчук Ірина/Files/images/uchn/Хрестини + школа+ Коровай 004.jpgАнсамбль "Калина" (2015 р.) Васинюк В., Хом'як Ю., Сафанюк Д., Рижук А., Муляр Т., Бондарчук І./Files/images/uchn/Паша та Олег.jpgДацюк Павло та Слюсарчук Олег/Files/images/uchn/DSC04422.JPGАнсамбль "Калина" (2016 р.). Пилип'юк Ю., Сафанюк А., Рижук А., Хомяк А., Ковальчук І., Чудак Я., Бондарчук І., Васинюк Р./Files/images/uchn/DSC04582.JPGПилип'юк Юлія/Files/images/uchn/8 березня 078.jpgАнсамбль хлопчиків (3-4 клас)/Files/images/uchn/DSCF7910.jpgХом'як Юлія/Files/images/uchn/DSCF7091.jpgКолінчук Яна, Корнійчук Каріна, Антонюк Валерія/Files/images/uchn/DSC04439.JPGПилип'юк Дарина та Сафанюк МайяКоли місцевому колгоспу потрібно було звітувати про свою роботу в районі (центром району тоді було с. В.Дедеркали), то мав обов'язково виступати хор сільський. Тоді до підготовки виступу хору, залучалися вчителі музики із смт.Шумська - Декар, Ільків В.М., Драгунов.

Велику увагу приділяла Ольга Пархомівна добору цікавого художнього репертуару, враховувала особливо індивідуальні можливості кожної дитини. В репертуарі хору були колядки, щедрівки, гаївки, пісні купальські та обжинкові, родинно-обрядові та родинно-побутові… Незмінним баяністом хору був чоловік Ольги Пархомівни - Петро Сергійович Хом'як.

Учасниками та солістами шкільного хору в різні часи були колишні учні, а тепер вчителі школи: Савчук Г.І., Пархом’юк Л.П., Безух О.Я., Андрощук Л.С., Антонюк Л.Я., Бондарчук С.І. Зараз вони співають у вокальному ансамбль вчителів школи.

З 1992 р. по 1994р., полишивши роботу в сільському клубі, Хом'як О.П. стала вчителем музики у школі. А в 1994 р. її було обрано головою сільської ради в с.Биківці, і уроки музики проводили вже інші вчителі - Мельник Л.М., Савчук Г.І.

В 2003 році до школи прийшов новий вчитель музики і він вже й став керівником хору (нараховував 36 чоловік). Це була Бондарчук Світлана Іванівна. Вже з її ініціативи того ж року було організовано новий вокальний ансамбль «Калина». В різні роки змінювалися солісти та склад ансамблю. Але в сторінку історії школи ми вже записали імена наших юних соловейків - Савчук Вікторії та Кондратюк Ліни, Медвідь Вікторії та Яцюк Тетяни, Попович Оксани та Кондратюк Ірини, Дмитрук Алли та Інни...

Найактивнішими солістами – вокалістами були Доптуп Юля, Бондарчук Віталія, Слюсарчук Оксани, Дацюк Ірина, Нетребчук Ірина, Васинюк Вікторія...

Ми гордимося дитячим хором, вокальним ансамблем "Калина", нашими солістами-вокалістами...

Світ швидко змінюється, змінюються людські цінності та вподобання.

/Files/images/uchn/35.jpgАнсамбль хлопчиків. 2011 р.Ми впевнені, що музика залишатиметься у житті людей завжди, додаючи їм наснаги, роблячи їх добрішими, а їх життя - гармонійним.

/Files/images/uchn/IMG_2001.JPGШкільний хор. Керівник Бондарчук С.І.Ми віримо, що музика - особливого духу, завдання якого збирати мрії світу, і який здатний залагодити, навіть на короткий час, їх розбрати або потрясти душі...


Вже підростають в нас нові соловейки, які тішать не лише своїх батьків, свою школу, своє рідне село, а й район, область своїм чудовим співом.

Вокальний ансамбль - ІІІ місце у районному фестиваль-конкурсі вокального мистецтва "Веселковий край" (2009 р.) /Files/images/dityach_gramoti/грам 018.jpgВокальний ансамбль – ІІ місце у районному конкурсі «Дай, Боже, вільним бути!» (2012 р.)/Files/images/dityach_gramoti/грам 045.jpgФольклорно-етнографічний колектив за участь у І районному фестивалі-конкурсі «Звичаї – скарб українського народу»… (2006 р.) /Files/images/dityach_gramoti/грам 041.jpgВокальний ансамбль – ІІ місце у районному конкурсі повстанської пісні (2006 р.)/Files/images/dityach_gramoti/грам 052.jpgПилип’юк Микола – І місце у районному огляді-конкурсі повстанської пісні… (номінація «Твори образотворчого мистецтва»)(2006 р.) /Files/images/dityach_gramoti/грам 034.jpgХоровий колектив - І місце в обласному етапі XVІІ Всеукраїнського фестивалі «Таланти твої, Україно» (2007 р.) /Files/images/dityach_gramoti/грам 039.jpgХоровий колектив - І місце у районному фестивалі духовної пісні «Гімн Богу» (2008 р.)/Files/images/dityach_gramoti/грам 040.jpgХоровий колектив - за участь в обласному фестивалі духовної пісні «Гімн Богу» (2008 р.)/Files/images/dityach_gramoti/грам 035.jpgХоровий колектив - І місце у районному фестивалі духовної пісні «Святе Причастя – цвіт надії»» (2011 р.) /Files/images/dityach_gramoti/грам 017.jpgХоровий колектив - ІІІ місце у районному фестивалі духовної пісні «Молитва за Україну» (2012 р.)


/Files/images/uchn/DSCF7625.jpgХоровий колектив - ІІІ місце у районному фестиваль-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Свою Україну любіть» (2013 р.)/Files/images/uchn/1 004.jpgВокальний ансамбль - участь у районному фестиваль-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Молитва за Україну» (2016 р.)/Files/images/uchn/IMG_3867.jpgВокальний ансамбль – ІІ місце у районному конкурсі повстанської пісні (2006 р.) /Files/images/uchn/IMG_5568.jpgХоровий колектив - І місце у районному фестивалі духовної пісні «Гімн Богу» (2008 р.) /Files/images/uchn/DSCF6769.jpgВиступ хору на Святі Миру, Нації та Віри (2014 р.)/Files/images/uchn/DSCF8074.jpgВиступ вокального ансамблю в День Пам'яті та Примирення. (2015р.)/Files/images/uchn/DSCF0680.jpgВиступ хору на шкільному фестивалі патріотичної пісні... "Свята Покрова" (2015 р.)/Files/images/uchn/DSCF2895.jpgВокальний ансамбль на Святі Миру, Нації та Віри (2014 р.)Дует у складі Рижук Аліни та Дацюк Ірини - ІІ місце у районному фестиваль-конкурсі вокально-хорового мистецтва "Свою Україну любіть" (2013 р.)


Кiлькiсть переглядiв: 369

Коментарi